Home » Uitzending van 2004-05-07 » De ruimtevaartdromen van Bush

De ruimtevaartdromen van Bush

Uitzending van 7 mei 2004

Reportage over de ruimtevaartdromen van de Amerikaanse president. Zijn de plannen van George W. Bush om bemande vluchten naar Mars te sturen haalbaar? Op 7 juni moet een speciale commissie uitsluitsel geven aan de Amerikaanse president.

Te duur
Bush’ voorgangers hadden ook al dromen over missies naar Mars, maar zij kregen hun plannen niet door het Congres. Het was te duur.

Budget verhoogd
Het Mars-project van Bush zal een slordige 150 miljard dollar gaan kosten. Bush heeft het NASA budget van 85 miljard dollar tot 2008 al met 5 miljard verhoogd. Daarnaast moeten andere NASA projecten 11 miljard dollar inleveren.

Mars-missie
Netwerk spreekt over de Mars-missie van Bush met Larry Bell, vooraanstaand ruimtearchitect en professor aan de Universiteit van Houston, en met James Oberg, raketgeleerde en schrijver van ruimtevaartboeken.

Netwerk archief: Bush wil man op Mars
Netwerk sprak eerder over de plannen van Bush met astronaut Wubbo Ockels en Michel Hommel van het Artis Planetarium.