Crisisberaad: AOW-leeftijd naar 67 jaar
Reportage: Crisisberaad - het wankelende pensioenstelsel
CDA, PvdA en ChristenUnie lijken het tijdens het crisisberaad al over één punt eens te zijn geworden: de AOW-leeftijd gaat omhoog naar zevenenzestig jaar. Dit meldt dagblad De Volkskrant dinsdagochtend. In dezelfde krant is te lezen dat - volgens bronnen rond het kabinet - 'het hele kaartenhuis in elkaar stort', als de verhoging van de pensioenleeftijd niet zou doorgaan.
In Netwerk was maandag nog een interview met Harrie Verbon, hoogleraar openbare financiën aan de Universiteit van Tilburg, te zien over het wankelende pensioenstelsel. Verbon is van mening dat een verhoging van de AOW-leeftijd geen enkel probleem oplost en dat het kabinet de AOW-leeftijd daarom beter kan verlagen.
Het crisisberaad van de regeringspartijen duurt inmiddels al bijna drie weken. CDA, PvdA en ChristenUnie willen hun plan van aanpak dinsdag nog bespreken met vakbonden en werkgevers alvorens ze het zullen presenteren aan Nederland.
Bekijk ook eerdere Netwerk-items over dit onderwerp:
- De crisis te lijf







Reacties
De reactiemogelijkheid is afgesloten
doorwerken tot 67 jaar
27 maart, 2009 - 07:06En wat denk je over zware functies? Die zijn toch opgebrand. Een simpel kantoorbaantje kan nog wel.
Heel leuk en aardig, krijg je op de tv mensen te zien die het helemaal niet erg vinden om door te werken. Geen hobby’s misschien en ze willen niet bij hun zeurende partner zitten.
Onze politici willen zeker ook doorwerken tot hun tanden eruit vallen?
Belachelijk