Home » Voetbal tijdens de Tweede Wereldoorlog

Voetbal tijdens de Tweede Wereldoorlog

Voetbal tijdens de Tweede Wereldoorlog Veel mensen zijn verbaasd als ze horen dat er tijdens de oorlog gewoon werd gevoetbald. De oorlogsjaren worden vooral geassocieerd met onderdrukking, verzet, jodenvervolging, armoede en honger. En dat terwijl het voetbal in Nederland tijdens de oorlog populairder was dan ooit tevoren: tienduizenden Nederlanders sloten zich aan bij een sportvereniging en het publiek in de stadions verdubbelde. Voetbal bood afleiding van de oorlogsellende.

Door de schaarste is het moeilijk om aan voetbalschoenen en ballen te komen, en ook in het stadion gaat het luchtalarm af en worden razzia’s gehouden. De voetballers van ADO Den Haag (kampioen in het seizoen 42/43) vertellen dat ze voor de wedstrijd stamppot krijgen, omdat ze thuis te weinig te eten hebben. Twee oud-voetballers van voetbalclub De Volewijckers (kampioen in het seizoen 43/44) vertellen hoe de spelers zwaar getroffen worden door de bombardementen op Amsterdam Noord. Voetbal in oorlogstijd had spannende, gelukzalige, maar ook verdrietige momenten.

Reacties

De reactiemogelijkheid is afgesloten

voetbal en oorlog

15 mei, 2009 - 10:48

prachtig materiaal, jammer dat het niet goed is gebruikt. er staan ernstige slordighedeen in deze reportage. niet ado, maar het eveneens haagse vuc was afdelingskampioen in het laatste oorlogsjaar dat er gespeeld werd. vuc kwam in een legendarische wedstrijd om het kampioenschap van nederland van het seizoen 1943/44 uit tegen volewijckers. u hebt ado en vuc door elkaar gehusseld, historisch onjuist en dus heel jammer. ado werd een seizoen eerder kampioen. een rectificatie zou op haar plaats zijn.
vr gr
p van der eijk