Home » Uitzending van 2003-06-16 » Bejaardenzorg schiet tekort

Bejaardenzorg schiet tekort

Uitzending van 16 juni 2003

De zorg voor bejaarden in Nederland schiet ernstig tekort. Verpleeghuizen staat het water tot aan de lippen. Bejaarde bewoners klagen een Gronings verpleeghuis aan omdat het de gewenste zorg niet kan bieden. Bewoners kunnen zelfs nauwelijks douchen.

Tekort aan personeel
Ook een wandeling is bijna nooit mogelijk, en er is nauwelijks toezicht in de gezamenlijke woonruimte. Volgens de advocaat van de bewoners krijgen ze dagelijks slechts drie tot vier uur zorg per dag, terwijl vijf tot acht uur normaal is. De directie van het verpleeghuis zegt dat er een groot tekort aan personeel is.

Nieuwe bezuinigingen
Morgen worden in de Tweede Kamer mondelinge vragen gesteld over de rechtszaak. In juli wordt er opnieuw op de verpleging bezuinigd - 1,6 procent - tenzij de Kamer daar in de komende weken nog een stokje voor steekt.Netwerk spreekt in de studio met M. Rompa, directeur van Arcares, de overkoepelende brancheorganisatie verpleging & verzorging, en bezoekt een verpleegtehuis in Amsterdam.

Reportages van 16 juni 2003