Home » Uitzending van 2008-01-17 » Zwangerschap uitdragen ongeacht kans op Syndroom van Down

Zwangerschap uitdragen ongeacht kans op Syndroom van Down

Uitzending van 17 januari 2008

Zwangerschap uitdragen ongeacht kans op Syndroom van Down

Volgens kinderarts Michel Weijerman van het VU medisch centrum, worden er steeds meer kinderen met het syndroom van Down geboren. In Netwerk het verhaal van Hilde Roothart en haar zoontje Teun, die het Downsyndroom heeft. Als vrouw die ouder is dan 36 jaar had Hilde een grotere kans op een kind met dit syndroom. Zij liet zich bewust niet testen en staat daarmee symbool voor vrouwen die op latere leeftijd een kind krijgen en zich niet laten screenen, ondanks het verhoogde risico op het syndroom van Down.

Keuze
Twintig jaar geleden werd er meteen geaborteerd wanneer de test duidelijk maakte dat een vrouw zwanger was van een kind met het syndroom van Down. Tegenwoordig ligt de nadruk meer op voorlichting en krijgen zwangere vrouwen meer mogelijkheid om zelf een weloverwogen keuze te maken, aldus gynaecoloog Hajo Wildschut van het Erasmus medisch centrum. Een groeiend aantal zwangere vrouwen kiest ervoor een zwangerschap uit te dragen, ongeacht de kans op bijvoorbeeld het syndroom van Down.

Down-team
Weijerman is coördinator van een team dat zich specialiseert in kinderen met het syndroom van Down. Het VU is het eerste academisch ziekenhuis dat een 'Down-team' heeft. Het team coördineert onder andere de verwijzing naar specialisten en bevordert de samenwerking onderling, waardoor de kennis over behandelmogelijkheden groeit.

In de uitzending
In Netwerk het verhaal van Hilde Roothart en haar zoontje Teun en een gesprek met Michel Weijerman over de toename van kinderen met Downsyndroom. Verder een toelichting van Hajo Wildschut.

Reportages van 17 januari 2008