Home » Uitzending van 2007-11-16 » Bestaat de moslim-polderhumor?

Bestaat de moslim-polderhumor?

Uitzending van 16 november 2007

Bestaat de moslim-polderhumor?

Wie aan de islam denkt, denkt niet automatisch aan humor. De cartoonrellen hebben deze associatie ook al geen goed gedaan. Drie Amerikaanse moslim-comedians proberen nu aan te tonen dat moslims wel degelijk tegen een geintje kunnen. Met de show 'Allah made me funny' trekken zij een week door Nederland. Netwerk volgt de show door de ogen van de Turks-Vlaamse cabaretier en moslima Oznur Karaca en de Marokkaans-Nederlandse cabaretier Amar el Ajjouri.


Allah made me funny

De drie Amerikaanse moslim-comedians, Preacher Moss, Azhar Usman en Azeem Muhammad, proberen met hun show een brug te slaan tussen moslims en niet-moslims. Doormiddel van humor proberen ze het makkelijker te maken om over de vooroordelen, intolerantie en angst heen te stappen die na 11 september zijn ontstaan. Hun show Allah made me funny is op 18 november nog te zien in Nederland. Hierna gaat de tour verder naar Engeland en Canada.


Geen grappen over geloof

Grappen over de islam lijken taboe. De moslimcabaretiers richten zich in hun shows vooral op hun cultuur en de samenleving. Zo confronteert Oznur Karaca haar publiek vooral met vooroordelen over Turken, Belgen en vrouwen. Amar el Ajjouri geeft op humoristische wijze weer hoe het is om Marokkaan te zijn als Nederlander. Zelf noemt hij dit de moslim-polderhumor.