Onvrede met lage straf voor doodslag postbode
Uitzending van 20 november 2008
Twee jaar jeugddetentie. Deze straf kreeg een 16-jarige jongen uit Zaamslag voor doodslag op de 56-jarige postbode en plaatsgenoot van hem Peter Herwegh. Het Openbaar Ministerie, dat vijf jaar cel had geëist, maakte meteen na de uitspraak bekend in hoger beroep te gaan.
Ook de rechtbank vindt dat de straf geen recht doet aan de zaak. De rechters hebben echter in hun oordeel meegnomen dat de dader ten tijde van het delict pas zestien jaar en een maand was. Voor hen een reden om de jongen niet naar volwassenenrecht, dat voor jongeren vanaf zestien bij uitzondering kan worden toegepast, te berechten.
Jonge daders moeten zwaarder worden gestraft. Eens of oneens? Doe mee aan het debat!







Reacties
De reactiemogelijkheid is afgesloten
Absoluut een vrijbrief voor anderen
20 november, 2008 - 21:01Met afschuw heb ik dit onderwerp vanavond bekeken in Netwerk. 2 jaar jeugddetentie voor het doodslaan van een man die nota bene een ruzie wilde sussen. Wellicht voelde deze jongen zich op zijn tenen getrapt en was dit voor hem aanleiding om eens goed uit te halen met een klauwhamer. En waarom ook niet..nu kan hij 2 jaar genieten van 3 verzorgde maaltijden per dag, genoeg ruimte om te doen en laten wat hij zelf wil en zijn leven weer rustig op te pakken. Ik tegenstelling tot het slachtoffer en zijn familie. Deze jongen had kei- en keihard aangepakt moeten worden als signaal naar zijn maten dat dergelijke praktijken niet thuishoren in onze samenleving. In mijn ogen is deze uitspraak zo goed als een vrijbrief voor anderen die tot op heden hebben afgezien van dergelijke walgelijke dingen omdat ze bang zijn om flink gestraft te worden...je kan rustig te gang gaan. En dan die ex-kinderrechter die niet gelooft in straffen van jongeren. Je mag immers geen twee levens verknallen..nee..laten we vooral zo doorgaan. Wellicht zal het aantal incidenten op deze manier verdubbelen en dan komen we toch aan die "twee levens"
Lage straf
20 november, 2008 - 22:13Ik zal er niet zoveel woorden aan besteden als Vincent enkel en alleen omdat ik me er te kwaad om maak.Juist gisteren heb ik in mijn wanhoop de PVV maar aangeschreven en ze geadviseerd om de bestraffingen meer en meer aan de kaak te stellen,misschien worden we wakker.Ik ben er van overtuigd dat door enkel en alleen op dit onderwerp te hameren in de kamer ze bij de volgende verkiezingen met 40 zetels in de kamer komen.Tientallen feiten passeren je dagelijks aan straffen die worden uitgedeeld waarbij je haren ten berge rijzen.
In mijn woede en door tijdgebrek heb ik het krantenknipsel van gisteren ui de NRC weggegooid.Een jongen van 18 jaar had iemand met een priem gestoken,verlamd geraakt en om levensbeeindiging gevraagd
12 jaar straf,dus over 8 jaar loopt zo een klootzak weer in onze maatschappij.Het leven van hoeveel mensen heeft hij niet levenslang verwoest.Ik stop want ben razend!!!!!Er moet iemand een volksopstand teweeg brengen.En al die wijsneuzen met LOOG achter hun naam ter verantwoording roepen.Het is maar een klein voorbeeldje maar het gaat maar door.Je hersenen knijpen samen.Laat welke "LOOG" dan ook het mij nou eens proberen uit te leggen.Ik maak me graag bekend 0299 371205,ik ben nooit eerder op deze manier door tijdgebrek? in de pen geklommen maar denk als levenslange (40 jaar)maximale belastingbetaler enigzins recht te hebben mijn grote ergenis een keer te uiten.IK verneem graag.Maaaar besef dat het leven een feest is kijk maar eens op www.jouwkind.nl. Groet en in afwachting.Sorry Vincent toch een lang verhaal geworden
straf jongeren
20 november, 2008 - 21:21moet echt harder aangepakt worden,ik wordt zelfs al geproveceert door
jongeren marokkanen tussen 9 en 12 jaar dat is toch van de zotten.
Veel te laag.
21 november, 2008 - 12:00Minimaal 8 tot max 12 jaar zou mijn keuze geweest zijn.
Wat er wel telkens door mijn achterhoofd speelt bij het lezen van dit soort berichten is het volgende;
zou deze jongeman tijdens het begaan van zijn delict niet óók onder invloed van psychiatrische harddrugs geweest zijn?
Het lijkt tegenwoordig haast een trend te zijn geweldsdelicten te plegen onder invloed van dit soort gif waarvan één van de vele bijwerkingen agressie is...
In dat geval zou de eventuele voorschrijver óók veroordeeld moeten worden...tot jaren naar mijn mening.
Maar het is zomaar een gedachte die in me opkomt.
In ieder geval is het ziekelijk dat deze jongen iemand met een hamer op zijn hoofd slaat.
Dat doe je niet ook al ben je stomdronken of apestoned.
Zelfs in die toestand zit er bij de normale mens dan nog een rem op.
Maar niet bij deze jongeman blijkbaar, dat houdt dus in dat hij het ook in nuchtere toestand had kunnen doen...