Home » Uitzending van 2009-07-16 » Eicel in de koelcel

Eicel in de koelcel

Uitzending van 16 juli 2009

Eicel in de koelcel
Je wilt een kind maar bent de 'prins op het witte paard' nog niet tegengekomen, of je wilt eerst nog carrière maken. Geen probleem, vanaf volgend jaar vriest het AMC in Amsterdam onbevruchte eicellen in voor later gebruik. Zo krijgen vrouwen de kans om tot hun 50ste alsnog zwanger te worden.

Maar de plannen van het AMC roepen ook ethische vragen op. Want, mag een medisch middel worden ingezet als oplossing voor een maatschappelijk probleem? En hoe gezond is het eigenlijk om op latere leeftijd nog een kind te krijgen?

In Netwerk het verhaal van Olga van Helsdingen, die op haar 42ste moeder werd. En een reactie van ex-hoogleraar voortplantingstechnologie Egbert te Velde.

Wat vindt u? Is het invriezen van eicellen handig of onverstandig? Doe mee aan het debat.

Foto: Veggirl38 via Flickr

Bekijk hier de uitzending van donderdag 16 juli.

Reacties

De reactiemogelijkheid is afgesloten

Ontvadering kent vele vormen ...

17 juli, 2009 - 17:12

Bah, ontvadering kent vele vormen. Stop alle eenzijdige vrouwenvoorzieningen, stop alle amorele keuzes over andermans leven, stop alle zelfzuchtige gesol met kinderen! Ook de medische ethiek laat het achterlijk genoeg onder het mom van progressie afweten, arme gescheiden-geaborteerde-geadopteerde-opgehokte kinderen meestal hun vader en zijn familie. De natuur is en blijft de baas en onder de streep heeft alles zo zijn prijs, voorzie slechts uitzonderlijk bij ondraaglijkheid en uitzichtloosheid.

Vrouwen zouden jonger kinderen moeten krijgen

16 juli, 2009 - 20:02

‘VROUWEN ZOUDEN OP JONGERE LEEFTIJD KINDEREN MOETEN KRIJGEN’
Dit is de wens. Ieder weldenkend mens is het met deze stelling vermoedelijk wel eens. Maar hoe dat te bereiken? Een voorstel: vroeger moesten jongemannen de militaire dienstplicht vervullen gedurende 18 tot 21 maanden. Elke werkgever was destijds verplicht -ongeacht de economische toestand in het land- zo'n jongeman na die tijd terug in dienst te nemen. Mijn voorstel zou zijn om vrouwen die voor hun 30e verjaardag een of twee kinderen krijgen 15 maanden vrijaf te geven om zo’n kind te kunnen krijgen. Van die 15 maanden betaalt de werkgever -zoals nu- 4 maanden het salaris door. De resterende tijd is voor rekening van de vrouw zelf, M A A R de werkgever geeft de garantie dat de vrouw na die 15 maanden weer terug in dienst wordt genomen. [Nu is de vrouw 4 maanden uit de roulatie; vaak wordt haar wegzijn nu opgelost door haar collega's; vier maanden is in vele gevallen namelijk veel te kort om een tijdelijke plaatsvervang(st)er in te werken en in dienst te nemen. Dat zal, als een werkneemster 15 maanden afwezig is dus wel gebeuren!]. Uitwerking van dit idee is dus ook nog eens goed voor de werkgelegenheid.