Home » Uitzending van 2009-08-05 » Uitbreiding windmolenpark verloopt traag

Uitbreiding windmolenpark verloopt traag

Uitzending van 5 augustus 2009

Uitbreiding windmolenpark verloopt traag
Het is duurzaam en de natuur levert gratis de ‘grondstof’: windenergie. Nederland is inmiddels voorzien van twee proefparken met windmolens voor de kust. Niets lijkt een verdere exploitatie in de weg te staan. Darwind, een onderneming in Den Helder die windmolens ontwikkelt, staat te popelen om op grote schaal windmolens te bouwen, en maar liefst 77 aanvragers zien brood in de windhandel.

Toch blijkt de praktijk weerbarstig: slechts 9 aanvragen zijn gehonoreerd, en de eerste exploitant wijkt al uit naar Belgie om daar windmolenparken te gaan exploiteren. Windmolenproducent Darwind is inmiddels failliet; een Chinese onderneming neemt de bezittingen van Darwind over.

Netwerk sprak met diverse betrokken partijen om antwoord te krijgen op de vraag waarom de windmolens de wind uit de wieken wordt genomen.

Foto: TravelAficionado, Flickr.

Bekijk ook eerdere Netwerk-items over dit onderwerp:
- ‘Europese Al Gore’ over duurzame energie
- Vechten tegen molens
- Wind levert al eeuwen energie in Nederland



Bekijk hier de uitzending van woensdag 5 augustus.

Reacties

De reactiemogelijkheid is afgesloten

Het echte probleem is fossiele invloed in den haag

10 augustus, 2009 - 13:40

Mooi dat er aandacht is voor dit vreemde verschijnsel.
Wereldwijd is de wind-industrie booming, tegen de crisis in.

De Nederlandse overheid laat de nationale wind industrie steeds maar weer vallen.
Fossiele krachten zijn de baas in den haag.

Het beleid op de Noordzee is bewust zo af en aan. Bedoelt om duurzame ontwikkeling in Nederland kapot te maken, in het voordeel van de fossiele industrie zoals Shell dat met zijn doodsstrijd bezig is.
Eigenlijk heeft de fossiele industrie op het land al verloren. dankzij wat marktvervalsing is kolenstroom nog goedkoper dan Windstroom van het Land.
Logisch dat de NMA geen oordeel mag hebben over bestuurlijk wangedrag van de overheid.
De fossiele energie heeft Nederland uitgekozen als favoriete vestigingsplaats voor vervuilende kolen- en kerncentrales, die ze elders moeten sluiten.
Nederland heeft zo'n domme regering die kolencentrales met open armen ontvangt.
Daarmee komt straks de duurzame stroomtarief onder druk te staan, omdat er zo veel fossiele overcapaciteit is.
Verstandige bestuurders geven elders op de wereld, duurzame stroom voorrang, maar niet onze CDA minister van EZ, kaasmeisje van de van de fossiele industrie.
Nederlandse consumenten betalen de hoogspanningsleidingen die alleen benut worden door buitenlandse bedrijven die hier alleen maar kolen stoken voor hun thuismarkt.

Op het land is wind veel voordeliger en de processen ook veel interessanter.
Daar kunnen omwonenden ook echt participeren, als ze willen.
Maar dan moeten ze in het begin van het proces gaan meedoen.

op http://www.pakdewind.nl
Op deze manier kunnen groepen burgers buiten de regering om, toch goedkoper duurzame stroom opwekken, dan die vervuilende kolencentrales.

Zie bijvoorbeeld het Zelfleveringsmodel.
http://www.duurzameenergie.org/ODEwiki/Zelfleverings_Model
Je eigen stroom, zonder BTW en Energiebelasting, ca 60% korting.

Subsidie

5 augustus, 2009 - 19:51

Windenergie zal pas een succes worden als het zonder subsidie kan. Bijdrage aan innovatief research en development is logisch maar een industrie aan het overheidsinfuus hangen leidt tot stagnatie en een uiteindelijk faillissement en de daarbij gaande uitverkoop. Dit heeft de ervaring van decennialange staatssteun aan industriëen uitgewezen. Misschien is het juist verstandig dat Nederland de kat uit de boom kijkt. Als we niet echt kunnen vernieuwen kunnen we beter ervoor zorgen dat we goedkoop de producten uit het buitenland kunnen kopen, waar buitenlandse overheden aan meebetaald hebben.

Het kan al zonder subsidie

10 augustus, 2009 - 13:42

En het gebeurt al dat windenergie zonder subsidie kan.
Er loopt een pilot bij de cooperatie de windvogel
http://www.windvogel.nl/zelflevering

EZ zit met de handen in het haar, wat hier aan te doen, want ze kunnen er niets aan doen.

windturbines

5 augustus, 2009 - 15:06

Windturbines zijn niet alleen een verstoring van het landschap, maar ook nog eens een uiterst onbetrouwbare vorm van energie opwekking. Niet omdat de turbines niet zouden deugen, maar omdat de wind onvooorspelbaar is. Het is beter zulke turbines op de zeebodem te plaatsen, door de eb en vloed werking van de maan ben je verzekerd van continuiteit. En ze verstoren het uitzicht niet.

Windenergie voorkomt en reduceert kolenstook.

10 augustus, 2009 - 13:49

Het is een onjuiste veronderstelling dat windenergie onbetrouwbaar is.
Windmolens hebben een heel hoge uptime.
Bovendien is de wind goed te voorspellen, en op jaarbasis is de opbrengst ook redelijk stabiel.

Vergelijk dat eens met die duitse en zweedse kerncentrales die wegens een gebrek al 2 jaar stilliggen.

Maar het belangrijkste is dat een windpark er voor zorgt dat een kolencentrale minder snel zijn kolenvoorraad opstookt.