Home » Uitzending van 2009-09-22 » 'Boerenleven helemaal niet romantisch'

'Boerenleven helemaal niet romantisch'

Uitzending van 22 september 2009

'Boerenleven helemaal niet romantisch'
In het tv-programma Boer zoekt Vrouw lijkt het boerenleven heel romantisch. Maar niets is minder waar, veel boeren hebben het financieel zwaar vanwege de lage melkprijzen.

Veel melkveehouders worden getroffen door de gevolgen van de economische crisis. Overproductie en de dalende vraag op de markt leidden ertoe dat boeren ruim onder de kostprijs produceren.

Uit protest reden boeren deze week in verschillende Europese landen melk uit over hun akkers. Vandaag is er een demonstratie in Den Haag tegen het Europese melkbeleid.

Ook boer Frans, bekend van de vorige reeks 'Boer zoekt Vrouw' heeft financiële problemen. In Netwerk vertelt hij over de harde realiteit van het boerenleven.

Bekijk de reportage:


Bekijk eerdere Netwerk-reportages over dit onderwerp:
- Melkveehouders slachtoffer van lage zuivelprijs
- Melkveehouders in actie

Reacties

De reactiemogelijkheid is afgesloten

miljoen liter melk over de akkers

22 september, 2009 - 16:23

Ik vind het héél erg om dit te zien. Goede, heerlijke en levensreddende melk waar heel veel hongerige mensen en kinderen van zouden kunnen leven. De boeren kunnen hier niets aan doen, die leven van subsidies. De melk is veeeeel te goedkoop en er is teveel.
Dus minder koeien, minder subsidies, minder mest en wat er over is aan melk verwerken om te gebruiken voor de arme landen. Weggooien is een schande in deze wereld, waar de helft van de bevolking honger lijdt.

Ook ik vind het zonde.

23 september, 2009 - 13:25

Ook ik vind het zonde, maar ik kan het wel begrijpen. De melk daar kreeg men nog iets meer als 20 eurocent voor. Als je meer melkt als je quotum, betaal je een boete per liter melk van ongeveer 30 eurocent. Ook is het begrijpelijk dat de boeren hopen melk te mogen leveren als hij weer wat duurder is. Op het gevoel werken van de arme mensen die honger lijden is ook wel heel goedkoop. In Belgie houd men bij hoeveel boeren al zelfmoord gepleegd hebben nu de melkprijzen zo laag zijn. Daar sluiten we in Nederland ook liever de ogen voor. Als men in een fabriek staakt om betere lonen dupeert men ook een heleboel mensen. Zo kunnen we nog een heel lijstje opnoemen. Wijzen naar anderen lost niets op.
Men kan nu goedkoop melk kopen om de arme mensen te helpen, dus ga je gang.
Ik hoorde net dat men bij sommige microkredieten die bedoeld zijn om in de derde wereld mensen een bedrijfje te laten starten of om een koe of geit mee te laten kopen 20% rente gerekend wordt.
Lig daar van wakker dan help je die mensen echt.

Nu lees ik vandaag dat er

25 september, 2009 - 10:30

Nu lees ik vandaag dat er steeds meer melk uit Afrika in Europa ingevoerd wordt. Op zich niets mis mee. Maar als men daar hun eigen mensen honger laat lijden ligt dat dus niet aan de Europese boeren.