Home » Uitzending van 2009-10-06 » Julio P. ontkent betrokkenheid dodenvluchten

Julio P. ontkent betrokkenheid dodenvluchten

Uitzending van 6 oktober 2009

Julio P. ontkent betrokkenheid dodenvluchten
De Argentijnse piloot Julio P. heeft vandaag voor de rechtbank in Madrid ontkend dat hij betrokken is geweest bij het uitvoeren van dodenvluchten in Argentinië. Zijn eerdere uitspraken over de vluchten zouden verkeerd zijn geïnterpreteerd door collega's.

Uitlevering
De Spaanse justitie heeft inmiddels besloten dat P. langer in voorarrest blijft. Tijdens het proces wordt bepaald of hij wordt uitgeleverd aan Argentinië.

Julio P. werd twee weken geleden op verzoek van de Argentijnse autoriteiten aangehouden in Valencia. Hij zou tijdens het militaire Videla-regime in de jaren zeventig en tachtig dodenvluchten hebben uitgevoerd.

Dubieuze rol Nederland
Gerard Spong treedt op als advocaat van P. Hij uitte kritiek op het feit dat zijn cliënt in Spanje werd opgepakt terwijl er ook een arrestatiebevel gold in Nederland.

In Netwerk nieuwe informatie uit het onderzoek naar de piloot en een verslag vanuit Madrid.

Bekijk hier de uitzending van dinsdag 6 oktober.

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst in dit debat.