Home » Uitzending van 2009-11-03 » Wachten op schuldhulpverlening

Wachten op schuldhulpverlening

Uitzending van 3 november 2009

De vraag naar schuldhulpverlening neemt toe, maar de wachttijden voor schuldsanering worden steeds langer. Mensen met schulden staan eerst enkele weken op de wachtlijst voordat ze aan het hulpverleningstraject kunnen deelnemen. Hierdoor lopen de schulden nog verder op.

Dit blijkt uit onderzoek van de MO-groep Welzijn en Maatschappelijke Dienstverlening. De toename van het aantal verzoeken voor schuldhulp komt onder andere door de economische crisis.

Vanavond in Netwerk een toelichting van de MO-groep W&MD op het onderzoek en openhartige verhalen van mensen die diep in de schulden zitten. Ze vertellen hoe ze in de schulden terecht kwamen en wat de gevolgen zijn van de lange wachtlijsten.

Foto, ANP

De staatssecretaris van Sociale Zaken, Jetta Klijnsma, laat in een schriftelijke reactie weten dat de Kamer werkt aan een wetsvoorstel waarin ook een maximale wachttijd (van uiterlijk vier weken) voor de behandeling van schuldhulpvragen is opgenomen.

Meer informatie over schuldhulpverlening vindt u hier.

Bekijk de uitzending van dinsdag 3 november.
Jouw waardering: Geen Gemiddeld: 3.9 (7 votes)

Reageer

Plaats een reactie

Wachten op schuldhulpverlening

4 november, 2009 - 02:35

Een vriend van mij wacht al sedert feb 2009 op schuldhulpverlening in Terneuzen. Wachttijd was toen (feb 2009) min. 10 maanden. Zijn schulden groeit hierdoor almaar. Tot op heden (4 nov 2009) heeft hij nog steeds geen hulp. Al de papieren van de schuldeisers zijn netjes ingediend. Voor hem lijkt er ook geen uitkomst- toekomst meer.

wachten op schuldhulpverlening

3 november, 2009 - 21:48

Reactie aan het adres van de heer Jan Dutij, paardenfokker die in uw programma aan het woord kwam: geachte mijnheer Dutij, ik voel me zeer bij uw problemen betrokken (ik heb zelf een fokkerij met 6 paarden en 1 dekhengst) en was ontroerd door de opname van uzelf met uw prachtige ezel die nog over is van uw fokkerij (en het Shetland ruintje).
Mijn eerste gevoel was: waarom kunt u het complex niet verhuren als b.v. pensionstal voor prive-paarden, of als springstal/dressuurstal aan een particulier, of evt. zelfs als een rusthuis voor oude paarden? Dit zou in ieder geval inkomsten opleveren waardoor u wellicht in uw boerderij kunt blijven wonen.

Ik heb ruim 50 jaar ervaring in het runnen van diverse paardenbedrijven (manege, pensionstal, fokkerij, bed-en-breakfast, weidebeheer) en zou u graag willen helpen (als u daaraan behoefte heef) met nadenken over mogelijke oplossingen.
Ik ben NIET uit op geld en reageer alleen uit puur menselijke overwegingen: ik heb in het verleden een vergelijkbare situatie meegemaakt waarbij ik al mijn paarden ben kwijtgeraakt en voel vandaag nog de pijn van het verlies.
Inmiddels ben ik opnieuw begonnen, en ik wil graag een helpende hand en luisterend oor aanbieden als u denkt dat ik iets voor u kan betekenen.
Hoogachtend, met vriendelijke groet en u veel sterkte en wijsheid toewensend,
Mevr. Marty Stemmer, Haarlem

wachten op schuldhulpverlening

4 november, 2009 - 01:42

Ik heb mij ook aangemeld op 01-12-2006 bij stadsbank en ben pas februari 2009 toegelaten tot WSNP door de rechtbank. Mevrouw Roelofs van Stadsbank Almelo zei tegen mij dat zei de papieren naar de rechtbank had verstuurd ik bel rechtbank op en ze zeiden we hebben nog niks ontvangen pas nadat ik een klachtbrief had verstuurd naar de directeur van stadsbank werd ik binnen een week geholpen. Laat u niet aan de lijn houden ga elke dag achteraan of schrijf een klachtbrief naar de directeur van Stadsbank in Enschede en kijk dan maar hoe snel je geholpen wordt. Bedankt Stadsbank !!! Zuchtt.