Home » Uitzending van 2010-04-05 » Haïti na de aardbeving - de kruisweg van pater Wim

Haïti na de aardbeving - de kruisweg van pater Wim

Uitzending van 5 april 2010

Haïti na de aardbeving - de kruisweg van pater Wim
Pasen is het belangrijkste christelijke feest voor de Haïtianen. Iedereen - ook mensen die anders nooit in de kerk komen - gaan dan naar de biecht. Maar hoe kan je nog geloven na zo'n verschrikkelijke ramp als de ramp die dit volk in januari trof. De zware aardbeving van 12 januari verwoestte grote gedeeltes van het land. Honderduizend mensen stierven en driehonderduizend raakten gewond.

Nederlandse pater werkt in sloppenwijk
De Nederlandse pater Wim Boksebeld (69) woont en werkt al veertig jaar in de sloppenwijken van de Haïtiaanse hoofdstad Port au Prince. Boksebeld heeft sinds enkele jaren de leiding over het project 'petites ecoles de Pere Bohnen' (kleine schooltjes van pater Bohnen). Dit project maakt het voor duizenden kinderen mogelijk een school te bezoeken.

Nieuwe schooltjes op puinhopen
Bij de aardbeving zijn de schooltjes bijna allemaal verwoest en zijn er onder de kinderen en medewerkers veel slachtoffers. In Netwerk een reportage over hoe nieuwe schooltjes verrijzen op de puinhopen en over hoe de pater, de medewerkers en de kinderen zich voorbereiden op de belangrijkste optocht van het jaar: de kruiswegprocessie op Goede Vrijdag.

Foto: Saskia Adriaens.

Het Haïti project ondersteunt de ‘kleine schooltjes van pater Bohnen’ financieel.

Bekijk hier de uitzending van maandag 5 april

Bekijk de foto's die verslaggever Saskia Adriaens tijdens haar bezoek aan Wim Boksebeld maakte:


Bekijk eerdere Netwerk-reportages over dit onderwerp:
- Haïti twee maanden na aardbeving - veel doden nog steeds onder puin
- Haïti tussen zorg en hoop
- Acht dagen overleven onder puin op Haïti
- Gered slachtoffer Haïti alsnog overleden
- Hulpverlening in Haïti verloopt chaotisch
- Logistieke problemen in Haïti

Reacties

De reactiemogelijkheid is afgesloten

Haiti

5 april, 2010 - 11:47

Ik ben jaarlijks 2-3 maanden op de domenicaanse republiek,wat zoals jullie weten de rechtse helft is van het eiland..(Hispania)Ik kan met geen pen beschrijven wat voor een hekel de beter ontwikkelde domenicanen hebben aan hun "broeders en zusters,in Haiti.
Deze mensen plannen niets laten alles op zich toekomen dmv Voodoo em luieren.Als ze al over de grens komen,worden zij meestens nergens tewerk gestelt omdat zij geen verantwoording nemen of kennen.Kinderen maken is hun enige bezigheid...ieder doet het met iedereen..Een compleet zooitje,ze leven gewoon een gat in de dag en maken alles weer goed(denken zij)door overvloedig te bidden,geen domenicaanse taxichauffeur bracht er toeristen heen omdat het een onbetrouwbaar volkje is...Ze bestelen bijna elke toerist,daardoor bleven die veelal weg!En stelen ook van elkaar,wat los en vast zit.Zonder hulp zal dit land niet opgebouwd worden want van henzelf gaat weinig uit!

dominicaanse republiek kenster

12 april, 2010 - 17:06

U komt 2-3 maanden per jaar in de Dom. Republiek en 'kent' hierdoor zo goed de Haitiaanse cultuur en denkwijze.
Heeft u zich weleens verdiept in de geschiedenis van het land?
Dan weet u dat het land en zijn bevolking alleen maar een geschiedenis kent van uitgebuit zijn.
Eerst door de rijke plantage-eigenaars, vervolgens door de Doc's en daarna door schuldeisers uit het buitenland.
Weleens gehoord van aangeleerde hulpeloosheid? En apathie bij mensen die zoveel op hun dak hebben gekregen?
Verdiep uzelf eens in deze termen en de hele situatie hieromheen.
Dan begrijpt u misschien waarom deze mensen hun heil zoeken in hun geloof.
Zij hebben niks anders.